До 1909 року діти села Ладан навчалися у невеликій селянській хатині, коли було збудовано першу школу з двох класних кімнат. В ній навчалися учні комбінованих класів.
В 1924 році за рішенням інспекції по народній освіті в Ладані було відкрито трудову семирічну школу, де могли навчатися навіть діти з навколишніх сіл: Рибці, Подище, Полонки, Красляни. Ця школа розташовувалася в приміщенні єпархіального училища, збудованого в ХІХ столітті (донедавна - філія Прилуцького професійного ліцею). Тут розміщувалися шкільні кабінети та спальні для дітей.
1928 року семирічку було переведено до іншого приміщення – сільбуду. Тут шкільні приміщення були невеликі, всього чотири класи. Тому займатися доводилося у дві зміни. Через 10 років трудову семирічну школу в Ладані реорганізовано в Ладанську середню школу.
В 1939 році було збудовано двохповерхову школу в селищі Ладан (тепер приміщення №2 Ладанської гімназії, де навчаються учні 1-4 класів) а в 1965 році розпочинається будівництво нової школи. Активну участь у її будівництві взяли учні та вчителі.
1966 року трьохповерхова школа прийняла в своїх стінах учнів. Розрахована на 960 дітей.
З 27 червня 2001 року за рішенням сесії Прилуцької районної ради наш навчальний заклад реорганізовано в Ладанську районну школу-гімназію, а 13 грудня 2004 року - перейменовано в Ладанську гімназію.
22 листопада 2007 року в Ладанській гімназії знову відкрито краєзнавчий музей. За роки свого існування він став справжнім організаційним центром краєзнавчої роботи навчального закладу та ефективним осередком навчально-виховного процесу.
Сьогодні Ладанська гімназія - це сучасний навчальний заклад нового типу, який має все необхідне для якісного навчання та виховання учнів.
Щорічно учні гімназії стають переможцями районних, обласних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.
За високі досягнення у навчанні з 2004 по 2017 рік 42 учні Ладанської гімназії нагороджені Золотими та Срібними медалями.
Гімназія є методичним центром для навколишніх сіл району. На базі гімназії проводяться районні і зональні семінари, методоб'єднання, огляди художньої самодіяльності, виховні заходи, спортивні змагання, зустрічі з видатними діячами та цікавими людьми.